TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU BÜYÜK KONGRESİ YAPILDI.

TÜRKİYE GAZETECİLER  KONFEDERASYONU BÜYÜK KONGRESİ YAPILDI.


DURSUNBEY HAKİMİYET GAZETESİ SAHİBİ,
MEHMET YARMA: KONGREDE BİR KONUŞMA YAPARAK
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.
Türkiye çapında Edirne’den, Zonguldak, Giresun, Trabzon, Kars’a – Hakkari’den, Dİyarbakır’dan Van’dan, Antep’den, Urfa’dan, İzmir’e, Aydın’a, Denizli’ye,- Erzurum, Erzincan’dan, Adapazarı, Kocaeli, Çanakkale’ye,- Konya, Ankara, Yozgat, Sivas’tan, Antalya, Afyon, Kütahya, ve Bursa’ ya Kadar, Türkiyedeki 81 Vilayetin, eksiksiz tamamının, Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarının ve her ili temsilen gazetecilerin katıldığı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu seçimleri, 12, 13, 14, Mayıs 2017 cuma, cumartesi, pazar günleri (Muğla) FETHİYE’de yapıldı.
Kongreye Balıkesir ilini temsilen, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan DEMİR ile birlikte, Balıkesir gazetelerini temsilen’de, Dursunbey Hakimiyet Gazetesi sahibi Mehmet YARMA katıldı. Her ilin gazeteciler çemiyetinin oluşturduğu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu seçimlerine Balıkesir ili gazeteciler cemiyeti yönetim listesinde ve Bursa Marmara Bölgesi Gazeteciler federasyonu Lİstesinde yer alan Gazetemiz sahibi MEHMET YARMA, Fethiye’de Yapılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Büyük Kongresine Balıkesir İlini Temsilen Katılarak Balıkesir’i ve Dursunbeyi En İyi Şekilde Temsil Etti. Yarma Konuşmasında Büyük Kongreye 81 İlden Katılan Ülke Çapında Yayınlanan Gazetelerin Toplam 302 Temsilcisine Dursunbey İlçesinin Modern Çağdaş ve Yenilikçi Bir İlçe Olduğunu Belirterek Dursunbeyin Doğal ve Kültürel Zenginliklerinden Bahsetti ve Büyük Yatırımcıları İlçemize Davet Etti. Dursunbey’in,Balıkesir’in, bölgesel sorunlarını, Dursunbey ilçesine yapılan ve yapılması gereken hizmetleri, ilçemizin Türkiye çapında tanınması için yapılması gerekenler konusu hakkında güzel bir konuşma yaptı. Kongreye Basından sorumlu Bakanlar, Milletvekilleri, Muğla Valisi ,Fethiye Kaymakamı ve Belediye başkanı katıldı . olumlu bir havada geçen kongrede Bursa Gazeteciler cemiyeti başkanı Mehmet Nuri Kolaylı Türkiye Gazeteciler konfederasyonu Genel Başkanı seçildi.

mehmet yarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.